Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast Polski położonym w północno- środkowej części województwa zachodniopomorskiego nad Morzem Bałtyckim u ujścia rzeki Parsęty. To najpiękniejsze polskie uzdrowisko, którego sława sięga ponad 200 lat.

Niezależnie pod pory roku i pogody kuracjusze mogą korzystać z całej gamy zabiegów, basenów solankowych, gabinetów masażu, inhalacji czy też okładów z borowiny. To właśnie tutejsze źródła solankowe oraz złoża borowiny są podstawą kołobrzeskiego lecznictwa uzdrowiskowego. Mikroklimat i położenie w pasie chronionego krajobrazu w połączeniu z nowoczesnymi zabiegami przyrodoleczniczymi pozwalają skutecznie leczyć większość schorzeń.

Do Kołobrzegu przyjeżdża się zarówno po zdrowie jak i wypoczynek – tu wakacje trwają przez cały rok. Posiadamy najnowocześniejszą bazę noclegową w północno – zachodniej Polsce, wysoki standard wypoczynku gwarantują hotele cztero i pięciogwiazdkowe. Jednym z atutów miasta jest to , że na długości 11 km ma bezpośredni dostęp do otwartego morza wraz z szeroką plażą. Z dala od gwaru ulic pospacerować można nadmorską promenadą, odpocząć na plaży, skorzystać ze szlaków pieszych czy też poznać okolice wykorzystując Kołobrzeski Rower Miejski. Kołobrzeg raj dla miłośników wędkowania morskiego. Z roku na rok rośnie zainteresowanie uprawianiem sportów wodnych i nurkowaniem. Również smakosze nie będą żałować spędzonego czasu w Kołobrzegu. Będą usatysfakcjonowani propozycją kołobrzeskich restauracji.

Nowoczesny port jachtowy oferuje pełne zaplecze socjalne oraz techniczne zapewniając bezpieczny postój na bałtyckim szlaku żeglarskim.

Kolejną atrakcją jest trasa rowerowa, która po jednej stronie ma wydmy oraz plażę, a po drugiej Ekopark z licznymi gatunkami ptactwa wodnego i roślinności. To niezwykle malownicze połączenie krajobrazów stwarza doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Nie jest to jedyna ścieżka, a z każdym rokiem przybywa kolejnych.
Zapraszamy: www.klimatycznykolobrzeg.pl