Kołobrzeg

 

Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast Polski położonym w północno – środkowej części województwa Zachodniopomorskiego nad Morzem Bałtyckim u ujścia rzeki Parsęty. To najpiękniejsze polskie uzdrowisko, którego sława sięga ponad 200 lat.

Niezależnie od pory roku i pogody kuracjusze mogą korzystać z całej gamy zabiegów, basenów solankowych, gabinetów masażu, inhalacji czy tez okładów z borowiny. To właśnie tutejsze źródła solankowe oraz pokłady borowiny są podstawą kołobrzeskiej medycyny naturalnej. Mikroklimat i położenie w pasie chronionego krajobrazu w połączeniu z nowoczesnymi zabiegami przyrodoleczniczymi pozwalają skutecznie leczyć większość schorzeń.

 

 

Do Kołobrzegu przyjeżdża się zarówno po zdrowie jak i wypoczynek – tu wakacje trwają przez cały rok. Jednym z atutów miasta jest to, że na długości 11 km ma bezpośredni dostęp do otwartego morza. Spacer po mieście to przygoda z historią i wielka przyjemność. Z dala od gwaru ulic pospacerować można nadmorską promenadą, odpocząć na plaży, skorzystać ze szlaków pieszych i rowerowych zaznać wędkowania morskiego lub próbować złowić w nurcie Parsęty srebrzystą troć. Z roku na rok rośnie także zainteresowanie uprawianiem sportów wodnych i nurkowaniem w poszukiwaniu starych wraków. Coraz popularniejsze stają się też loty widokowe, paralotnie, przejażdżki konne. Kołobrzeg ma także do dyspozycji turystów boiska sportowe, korty tenisowe, baseny kryte i odkryte, baseny solankowe, siłownie, dyskoteki, wiele lokali gastronomicznych.

 

 

 

Kolejną atrakcją jest także trasa rowerowa, która po jednej stronie ma wydmy oraz  plażę, a po drugiej Ekopark z licznymi gatunkami ptactwa wodnego i roślinności. To niezwykle malownicze połączenie krajobrazów stwarza doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Nie jest to jedyna tak ścieżka, a z każdym rokiem przybywa kolejnych.

 

 

Walory krajoznawcze i zdrowotne idą w parze z coraz lepszym zagospodarowaniem turystycznym miasta. Chlubą miasta jest Park Zdrojowy, którego uzupełnieniem jest nadmorska promenada i plaża. Przyjemnie znużony zwiedzaniem lub plażowaniem kuracjusz – wczasowicz znajdzie chwilę wytchnienia i rozrywki przy nadmorskiej muszli koncertowej, w amfiteatrze, galerii sztuki lub muzeum.

Taki właśnie jest Kołobrzeg. Ci, którzy mieli okazję raz tu zawitać, zawsze będą wracać, tęskniąc za osobliwym połączeniem spokoju, kuracji i aktywnego wypoczynku.

 

Zapraszamy: www.klimatycznykolobrzeg.pl

 

 

 

 

 

PolandEnglish